Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 6.3YXG1200MEFC10X16
Rubycon 6.3YXG1200MEFC10X16
Osa numero
6.3YXG1200MEFC10X16
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
    0.28500/pcs
  • 10 pcs
    0.20100/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 6.3YXG1200MEFC10X16
Osan tila Active
kapasitanssi 1200µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 726mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 1.21A @ 100kHz
impedanssi 60 mOhm
Lyijyväli 0.197" (5.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.394" Dia (10.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.689" (17.50mm)