Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 50YXG470MEFC12.5X20
Rubycon 50YXG470MEFC12.5X20
Osa numero
50YXG470MEFC12.5X20
Kuvaus
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL
Tuoteparametri
Osa numero 50YXG470MEFC12.5X20
Osan tila Active
kapasitanssi 470µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 50V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 913mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 1.66A @ 100kHz
impedanssi 45 mOhm
Lyijyväli 0.197" (5.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.492" Dia (12.50mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.866" (22.00mm)