Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 50WXA470MEFCGC16X16
Rubycon 50WXA470MEFCGC16X16
Osa numero
50WXA470MEFCGC16X16
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
    0.23606/pcs
  • 600 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 50WXA470MEFCGC16X16
Osan tila Active
kapasitanssi 470µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 50V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -55°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus -
Ripple Current - korkea taajuus -
impedanssi -
Lyijyväli 0.295" (7.50mm)
Koko / ulottuvuus 0.630" Dia (16.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.689" (17.50mm)