Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 50PK100MEFC8X11.5
Rubycon 50PK100MEFC8X11.5
Osa numero
50PK100MEFC8X11.5
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
    0.05151/pcs
  • 10 pcs
    0.14300/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 50PK100MEFC8X11.5
Osan tila Active
kapasitanssi 100µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 50V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 85°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 270mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 324mA @ 10kHz
impedanssi -
Lyijyväli 0.138" (3.50mm)
Koko / ulottuvuus 0.315" Dia (8.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.512" (13.00mm)