Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 35YXH1200MEFC12.5X30
Rubycon 35YXH1200MEFC12.5X30
Osa numero
35YXH1200MEFC12.5X30
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 1200UF 20% 35V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
    0.26186/pcs
  • 600 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 35YXH1200MEFC12.5X30
Osan tila Active
kapasitanssi 1200µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 35V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 10000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio -
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 1.59A @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 2.65A @ 100kHz
impedanssi 24 mOhm
Lyijyväli 0.197" (5.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.492" Dia (12.50mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 1.260" (32.00mm)