Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 350HFG1500MBN40X80
Rubycon 350HFG1500MBN40X80
Osa numero
350HFG1500MBN40X80
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 1500UF 20% 350V SNAP
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
    10.01000/pcs
  • 10 pcs
    9.48100/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 350HFG1500MBN40X80
Osan tila Active
kapasitanssi 1500µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 350V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -25°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 5.11A @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 7.154A @ 10kHz
impedanssi -
Lyijyväli 0.886" (22.50mm)
Koko / ulottuvuus 1.575" Dia (40.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 3.228" (82.00mm)