Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 250VXH1200MEFC30X45
Rubycon 250VXH1200MEFC30X45
Osa numero
250VXH1200MEFC30X45
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
    1.62435/pcs
  • 100 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 250VXH1200MEFC30X45
Osan tila Active
kapasitanssi 1200µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 250V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -25°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 2.68A @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 4.02A @ 10kHz
impedanssi -
Lyijyväli 0.394" (10.00mm)
Koko / ulottuvuus 1.181" Dia (30.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 1.850" (47.00mm)
Pinta-asennus maakoko -
Asennustyyppi Through Hole
Pakkaus / kotelo Radial, Can - Snap-In
Liittyvät tuotteet
250VXH1800MEFCSN35X50
Valmistaja: Rubycon
Kuvaus: CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP
Varastossa: 0
RFQ 4.29975/pcs
250VXH1000MEFC35X35
Valmistaja: Rubycon
Kuvaus: CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP
Varastossa: 0
RFQ 2.71320/pcs
250VXH1200MEFC30X45
Kuvaus: CAP ALUM 1200UF 20% 250V SNAP