Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 16ZLQ1200MEFC10X16
Rubycon 16ZLQ1200MEFC10X16
Osa numero
16ZLQ1200MEFC10X16
Kuvaus
CAP ALUM 1200UF 20% 16V T/H
Rubycon
    0.35000/pcs
  • 10 pcs
    0.24600/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Tuoteparametri
Osa numero 16ZLQ1200MEFC10X16
Osan tila Active
kapasitanssi 1200µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 16V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 1.158A @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 1.93A @ 100kHz
impedanssi 25 mOhm
Lyijyväli 0.197" (5.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.394" Dia (10.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.690" (17.50mm)
Pinta-asennus maakoko -
Asennustyyppi Through Hole
Pakkaus / kotelo Radial, Can
Liittyvät tuotteet
16ZLQ1200MEFC10X16
Valmistaja: Rubycon
Kuvaus: CAP ALUM 1200UF 20% 16V T/H