Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 16ZLG470MEFC10X12.5
Rubycon 16ZLG470MEFC10X12.5
Osa numero
16ZLG470MEFC10X12.5
Kuvaus
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL
Tuoteparametri
Osa numero 16ZLG470MEFC10X12.5
Osan tila Active
kapasitanssi 470µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 16V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 4000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio -
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 786.5mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 1.43A @ 100kHz
impedanssi 27 mOhm
Lyijyväli 0.197" (5.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.394" Dia (10.00mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.551" (14.00mm)