Koti Tuoteseloste kondensaattorit Alumiinikondensaattorit 10YXG1500MEFCG412.5X16
Rubycon 10YXG1500MEFCG412.5X16
Osa numero
10YXG1500MEFCG412.5X16
Valmistaja
Rubycon
Kuvaus
CAP ALUM 1500UF 20% 10V RADIAL
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Alumiinikondensaattorit
Rubycon
Tuoteparametri
Osa numero 10YXG1500MEFCG412.5X16
Osan tila Active
kapasitanssi 1500µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 10V
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Lifetime @ Temp. 6000 Hrs @ 105°C
Käyttölämpötila -40°C ~ 105°C
Polarisaatio Polar
Sovellukset General Purpose
Ripple Current - matala taajuus 870mA @ 120Hz
Ripple Current - korkea taajuus 1.45A @ 100kHz
impedanssi 49 mOhm
Lyijyväli 0.197" (5.00mm)
Koko / ulottuvuus 0.492" Dia (12.50mm)
Korkeus - istuin (maksimi) 0.689" (17.50mm)