Koti Tuoteseloste Diskreetti puolijohde Transistorit - FETit, MOSFETit - Single APT56F50B2
Microsemi Corporation APT56F50B2
Osa numero
APT56F50B2
Kuvaus
MOSFET N-CH 500V 56A TO-247
Perhe
Transistorit - FETit, MOSFETit - Single
Microsemi Corporation
    7.42000/pcs
  • 10 pcs
    7.06850/pcs
  • 100 pcs
Tuoteparametri
Osa numero APT56F50B2
Osan tila Active
FET-tyyppi N-Channel
tekniikka MOSFET (Metal Oxide)
Tyhjennä lähdejännite (Vdss) 500V
Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C 56A (Tc)
Taajuusmuuttajan jännite (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Vgs (th) (Max) @ Id 5V @ 2.5mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 220nC @ 10V
Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds 8800pF @ 25V
Vgs (Max) ±30V
FET-ominaisuus -
Tehonsyöttö (maksimi) 780W (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 100 mOhm @ 28A, 10V
Käyttölämpötila -55°C ~ 150°C (TJ)