| Osa numero | ZXMC6A09DN8TA |
|---|---|
| Osan tila | Active |
| FET-tyyppi | N and P-Channel |
| FET-ominaisuus | Logic Level Gate |
| Tyhjennä lähdejännite (Vdss) | 60V |
| Virta - Jatkuva tyhjennys (Id) @ 25 ° C | 3.9A, 3.7A |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 45 mOhm @ 8.2A, 10V |
| Vgs (th) (Max) @ Id | 1V @ 250µA (Min) |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 24.2nC @ 10V |
| Tulo Kapasitanssi (Ciss) (Max) @ Vds | 1407pF @ 40V |
| Teho - Max | 1.8W |
| Käyttölämpötila | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Asennustyyppi | Surface Mount |
| Pakkaus / kotelo | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Toimittajan laitepaketti | 8-SOP |
Valmistaja: Diodes Incorporated
Kuvaus: MOSFET N/P-CH 60V 8-SOIC
Varastossa: 500