Koti Tuoteseloste kondensaattorit Keraamiset kondensaattorit 04026D474MAT2A
AVX Corporation 04026D474MAT2A
Osa numero
04026D474MAT2A
Kuvaus
CAP CER 0.47UF 6.3V X5R 0402
Perhe
Keraamiset kondensaattorit
AVX Corporation
Tuoteparametri
Osa numero 04026D474MAT2A
Osan tila Active
kapasitanssi 0.47µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 6.3V
Lämpötilan kerroin X5R
Käyttölämpötila -55°C ~ 85°C
ominaisuudet -
Arvioinnit -
Sovellukset General Purpose
Epäonnistumisprosentti -
Asennustyyppi Surface Mount, MLCC
Pakkaus / kotelo 0402 (1005 Metric)
Koko / ulottuvuus 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Korkeus - istuin (maksimi) -
Paksuus (maksimi) 0.022" (0.56mm)