Koti Tuoteseloste kondensaattorit Keraamiset kondensaattorit 04026C102MAT2A
AVX Corporation 04026C102MAT2A
Osa numero
04026C102MAT2A
Kuvaus
CAP CER 1000PF 6.3V X7R 0402
Perhe
Keraamiset kondensaattorit
AVX Corporation
Tuoteparametri
Osa numero 04026C102MAT2A
Osan tila Active
kapasitanssi 1000pF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 6.3V
Lämpötilan kerroin X7R
Käyttölämpötila -55°C ~ 125°C
ominaisuudet -
Arvioinnit -
Sovellukset General Purpose
Epäonnistumisprosentti -
Asennustyyppi Surface Mount, MLCC
Pakkaus / kotelo 0402 (1005 Metric)
Koko / ulottuvuus 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Korkeus - istuin (maksimi) -
Paksuus (maksimi) 0.022" (0.55mm)