Koti Tuoteseloste kondensaattorit Keraamiset kondensaattorit 04024D474MAT2A
AVX Corporation 04024D474MAT2A
Osa numero
04024D474MAT2A
Valmistaja
AVX Corporation
Kuvaus
CAP CER 0.47UF 4V X5R 0402
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
Keraamiset kondensaattorit
AVX Corporation
Tuoteparametri
Osa numero 04024D474MAT2A
Osan tila Active
kapasitanssi 0.47µF
Toleranssi ±20%
Jännite - Nimellisjännite 4V
Lämpötilan kerroin X5R
Käyttölämpötila -55°C ~ 85°C
ominaisuudet -
Arvioinnit -
Sovellukset General Purpose
Epäonnistumisprosentti -
Asennustyyppi Surface Mount, MLCC
Pakkaus / kotelo 0402 (1005 Metric)
Koko / ulottuvuus 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Korkeus - istuin (maksimi) -
Paksuus (maksimi) 0.022" (0.56mm)