Koti Tuoteseloste Integroidut piirit (IC) PMIC - jännitesäätimet - lineaarinen ADM7171ACPZ-1.8-R7
Analog Devices Inc. ADM7171ACPZ-1.8-R7
Osa numero
ADM7171ACPZ-1.8-R7
Valmistaja
Analog Devices Inc.
Kuvaus
IC REG LDO 1.8V 1A 8-LFCSP
Lyijytön tila / RoHS-tila
Lead free / RoHS Compliant
Perhe
PMIC - jännitesäätimet - lineaarinen
Analog Devices Inc
Tuoteparametri
Osa numero ADM7171ACPZ-1.8-R7
Osan tila Active
Lähdön kokoonpano Positive
Tulostyyppi Fixed
Sääntelyviranomaisten lukumäärä 1
Jännite - Syöttö (maksimi) 6.5V
Jännite - ulostulo (min / kiinteä) 1.8V
Jännite - ulostulo (maksimi) -
Jännitepudotus (max) 0.135V @ 1A
Nykyinen - lähtö 1A
Nykyinen - tarjonta 2mA ~ 6.3mA
PSRR -
Ohjausominaisuudet Enable, Soft Start
Suojausominaisuudet Over Current, Over Temperature
Käyttölämpötila -40°C ~ 125°C (TJ)