
essentra components forms part of essentra plc, a leading international supplier of specialty plastic, fiber, foam and packaging products with four principal operating divisions: component & protection solutions, porous technologies, packaging & securing solutions and filter products.
| Numero de parte | NE5 |
|---|---|
| Estado de la pieza | Active |
| Tipo | Clamp, P-Type |
| Tipo de atributos | - |
| Tamaño de apertura | 0.313" (7.95mm) |
| Tipo de montaje | Fastener |
| Material | Aluminum |
| Color | Black, Silver |
| Longitud | - |
| Anchura | 0.375" (9.53mm) |
| Altura | - |
| Tamaño del agujero del panel | 0.204" (5.18mm) |
| Espesor del material | 0.031" (0.80mm) |
| Clasificación de inflamabilidad del material | - |
| Adhesivo | - |
| Caracteristicas | Protective Coating |
Fabricante: Amphenol Sine Systems Corp
Descripción: CODING SOCKET
En stock: 0
Fabricante: Amphenol Sine Systems Corp
Descripción: SPARE PART
En stock: 0
Fabricante: Amphenol Sine Systems Corp
Descripción: SPARE PART
En stock: 0
Fabricante: Amphenol Sine Systems Corp
Descripción: TOOL WRENCH RECEPT SPANNER
En stock: 132
Fabricante: Amphenol Sine Systems Corp
Descripción: SPARE PART
En stock: 0