| Part Number | PM20S-R15M |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Type | Molded |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 150nH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 600mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 200 mOhm Max |
| Q @ Freq | 40 @ 25.2MHz |
| Frequency - Self Resonant | 470MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Frequency - Test | 25.2MHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Supplier Device Package | 1210 |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.087" (2.20mm) |
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: CONVERT DC-DC +/- 12V.83A
In Stock: 0
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: CONVERT DC-DC +/- 15V.67A
In Stock: 0
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: CONVERT DC-DC 3.3V5A
In Stock: 0
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: CONVERT DC-DC 5V4A
In Stock: 0
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: CONVERT DC-DC 12V1.67A
In Stock: 0
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: CONVERT DC-DC 15V1.33A
In Stock: 0