| Part Number | PM105S-331M |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Type | Wirewound |
| Material - Core | Ferrite |
| Inductance | 330µH |
| Tolerance | ±20% |
| Current Rating | 440mA |
| Current - Saturation | - |
| Shielding | Shielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.03 Ohm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | 4MHz |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -30°C ~ 100°C |
| Frequency - Test | 1kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.394" L x 0.362" W (10.00mm x 9.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.217" (5.50mm) |
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: CONVERT DC-DC +/- 12V.42A
In Stock: 0
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: CONVERT DC-DC +/- 15V.33A
In Stock: 0
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: DC/DC CONVERTER IN 9-18V OUT 3.3
In Stock: 0
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: DC/DC CONVERTER IN9-18V OUT5.0V
In Stock: 0
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: DC/DC CONVERTER IN9-18V OUT12.0V
In Stock: 0
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: CONVERT DC-DC 15V.67A
In Stock: 0
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: CONVERT DC-DC +/- 12V.42A
In Stock: 0
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: CONVERT DC-DC +/- 15V.33A
In Stock: 0
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: CONVERT DC-DC 3.3V2.55A
In Stock: 0
Manufacturer: TDK-Lambda Americas Inc.
Description: CONVERT DC-DC 5V2A
In Stock: 0