| Part Number | SSM3302ACPZ-R7 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Class D |
| Output Type | 2-Channel (Stereo) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 36.6W x 1 @ 2 Ohm; 24W x 2 @ 4 Ohm |
| Voltage - Supply | 7 V ~ 18 V |
| Features | Depop, Differential Inputs, Short-Circuit and Thermal Protection, Shutdown |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 40-LFCSP-WQ (6x6) |
| Package / Case | 40-WFQFN Exposed Pad, CSP |
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC AMP AUDIO 20W STER D 40LFCSP
In Stock: 163
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC AUDIO AMP STEREO 40LFCSP
In Stock: 0
Manufacturer: Analog Devices Inc.
Description: IC AMP AUDIO 20W STER D 40LFCSP
In Stock: 387500