
lambda americas, inc. was founded in 1948 and headquartered in san diego, ca, the company is a leader in the design and manufacture of a wide range of ac-dc power supplies and dc-dc converters for industrial, cots, medical, telecom, datacom, and test & measurement applications worldwide.
| Número da peça | DT30U090P |
|---|---|
| Status da Parte | Obsolete |
| Região utilizada | International |
| Formato | Desktop (Class I) |
| Tipo de entrada | Cord (Sold Separately) |
| Voltagem - Entrada | 90 ~ 264 VAC |
| Tensão - Saída | 9V |
| Corrente - Saída (Máx.) | 2.2A |
| Poder (Watts) | 20W |
| Sem carga de consumo de energia | - |
| Polarização | Positive Center |
| Aplicações | ITE (Commercial) |
| Eficiência | 75% |
| Temperatura de operação | 0°C ~ 40°C |
| Conector de Saída | Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Tamanho / Dimensão | 4.41" L x 2.36" W x 1.42" H (112.0mm x 60.0mm x 36.0mm) |
Fabricante: TDK-Lambda Americas Inc.
Descrição: AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V4A
Em estoque: 0