lambda americas, inc. was founded in 1948 and headquartered in san diego, ca, the company is a leader in the design and manufacture of a wide range of ac-dc power supplies and dc-dc converters for industrial, cots, medical, telecom, datacom, and test & measurement applications worldwide.
| Osa numero | DT30U090P |
|---|---|
| Osan tila | Obsolete |
| Alue käytössä | International |
| muoto | Desktop (Class I) |
| Syötteen tyyppi | Cord (Sold Separately) |
| Jännite - Syöttö | 90 ~ 264 VAC |
| Jännite - lähtö | 9V |
| Nykyinen - ulostulo (maksimi) | 2.2A |
| Teho (wattia) | 20W |
| Ei kuormaa virrankulutusta | - |
| Polarisaatio | Positive Center |
| Sovellukset | ITE (Commercial) |
| tehokkuus | 75% |
| Käyttölämpötila | 0°C ~ 40°C |
| Lähtöliitin | Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm |
| Koko / ulottuvuus | 4.41" L x 2.36" W x 1.42" H (112.0mm x 60.0mm x 36.0mm) |
Valmistaja: TDK-Lambda Americas Inc.
Kuvaus: AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V4A
Varastossa: 0