
lambda americas, inc. was founded in 1948 and headquartered in san diego, ca, the company is a leader in the design and manufacture of a wide range of ac-dc power supplies and dc-dc converters for industrial, cots, medical, telecom, datacom, and test & measurement applications worldwide.
| Número da peça | DT27PW201 |
|---|---|
| Status da Parte | Discontinued at Digi-Key |
| Região utilizada | International |
| Formato | Desktop (Class II) |
| Tipo de entrada | Cord (Sold Separately) |
| Voltagem - Entrada | 90 ~ 264 VAC |
| Tensão - Saída | 5.1V, 12V |
| Corrente - Saída (Máx.) | 5A, 1.5A |
| Poder (Watts) | 26W |
| Sem carga de consumo de energia | - |
| Polarização | - |
| Aplicações | ITE (Commercial) |
| Eficiência | 75% |
| Temperatura de operação | 0°C ~ 40°C |
| Conector de Saída | - |
| Tamanho / Dimensão | 4.17" L x 2.36" W x 1.18" H (106.0mm x 60.0mm x 30.0mm) |
Fabricante: Diodes Incorporated
Descrição: DATALINE PROTECTION PP SOT26
Em estoque: 0
Fabricante: Diodes Incorporated
Descrição: TVS DIODE 5.5VWM 10.5VC DFN
Em estoque: 1344000
Fabricante: Diodes Incorporated
Descrição: TVS DIODE 5.5VWM 10.5VC TSOT26
Em estoque: 0
Fabricante: APEM Inc.
Descrição: TRACKBALL DESKTOP PS/2 GREY
Em estoque: 84