
at recom power, when it comes to power conversion, we’ve always been very attentive to our customers’ needs and wishes, and have invested millions over the past decade in product development, growing our quality assurance lab, and expanding the scope of our worldwide distribution activities.
| Número da peça | ROF-78E5.0-0.5SMD-R |
|---|---|
| Status da Parte | Active |
| Tipo | Non-Isolated PoL Module |
| Número de saídas | 1 |
| Voltagem - Entrada (Min) | 9V |
| Voltagem - Entrada (Máx.) | 36V |
| Tensão - Saída 1 | 5V |
| Tensão - Saída 2 | - |
| Voltagem - Saída 3 | - |
| Tensão - Saída 4 | - |
| Corrente - Saída (Máx.) | 500mA |
| Poder (Watts) | - |
| Isolamento de tensão | - |
| Aplicações | ITE (Commercial) |
| Características | SCP |
| Temperatura de operação | -40°C ~ 75°C |
| Eficiência | 87% |
| Tipo de montagem | Surface Mount |
| Pacote / Caso | 4-SMD Module |
| Tamanho / Dimensão | 0.53" L x 0.49" W x 0.18" H (13.5mm x 12.5mm x 4.5mm) |
| Pacote de dispositivos de fornecedores | - |
| Características de controle | - |
Fabricante: Recom Power
Descrição: DC/DC CONVERT 3.3V 500MA OUT SMD
Em estoque: 2000
Fabricante: Recom Power
Descrição: DC/DC CONVERTER 5V 500MA OUT SMD
Em estoque: 4000