genesic is a pioneer and a world leader in silicon carbide technology, while also invested in high power silicon technologies. the global leading manufacturers of industrial and defense systems depend on genesic's technology to elevate the performance and efficiency of their products.
| Número da peça | W005M |
|---|---|
| Status da Parte | Active |
| Tipo de diodo | Single Phase |
| Tecnologia | Standard |
| Voltagem - Pico Reverse (Max) | 50V |
| Corrente - Média Rectificada (Io) | 1.5A |
| Voltagem - Encaminhar (Vf) (Máx.) @ Se | 1V @ 1A |
| Corrente - vazamento inverso @ Vr | 10µA @ 50V |
| Temperatura de operação | -65°C ~ 125°C (TJ) |
| Tipo de montagem | Through Hole |
| Pacote / Caso | 4-Circular, WOM |
| Pacote de dispositivos de fornecedores | WOM |
Fabricante: Vishay Semiconductor Diodes Division
Descrição: RECTIFIER BRIDGE 1.5A 50V WOG
Em estoque: 6824
Fabricante: Vishay Semiconductor Diodes Division
Descrição: RECTIFIER BRIDGE 1.5A 100V WOG
Em estoque: 1831