genesic is a pioneer and a world leader in silicon carbide technology, while also invested in high power silicon technologies. the global leading manufacturers of industrial and defense systems depend on genesic's technology to elevate the performance and efficiency of their products.
| Numero de parte | W005M |
|---|---|
| Estado de la pieza | Active |
| Tipo de diodo | Single Phase |
| Tecnología | Standard |
| Voltaje - Pico Inverso (Máx) | 50V |
| Corriente - promedio rectificado (Io) | 1.5A |
| Voltaje - Adelante (Vf) (Máx) @ Si | 1V @ 1A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 10µA @ 50V |
| Temperatura de funcionamiento | -65°C ~ 125°C (TJ) |
| Tipo de montaje | Through Hole |
| Paquete / caja | 4-Circular, WOM |
| Paquete de dispositivo del proveedor | WOM |
Fabricante: Vishay Semiconductor Diodes Division
Descripción: RECTIFIER BRIDGE 1.5A 50V WOG
En stock: 6824
Fabricante: Vishay Semiconductor Diodes Division
Descripción: RECTIFIER BRIDGE 1.5A 100V WOG
En stock: 1831