Home Product Index Optoelectronics Panel Indicators, Pilot Lights L36EN-R24-2111
Visual Communications Company - VCC L36EN-R24-2111
Part Number
L36EN-R24-2111
Description
LED IND RED 24V 5/16"
Product Parameter
Part NumberL36EN-R24-2111
RatingsDC
Voltage24V
Current-
Panel Cutout ShapeRound
Panel Cutout Dimensions0.31" (7.87mm)
Viewing Angle-
Termination StyleWire Leads - 6" (152.40mm)