| Part Number | HM54-50R60VLF |
|---|---|
| Part Status | Discontinued at Digi-Key |
| Type | Toroidal |
| Material - Core | - |
| Inductance | 600nH |
| Tolerance | ±10% |
| Current Rating | 31A |
| Current - Saturation | 32A |
| Shielding | Unshielded |
| DC Resistance (DCR) | 1.1 mOhm Max |
| Q @ Freq | - |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Ratings | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 155°C |
| Frequency - Test | 100kHz |
| Features | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Radial |
| Supplier Device Package | - |
| Size / Dimension | 0.640" Dia x 0.300" W (16.25mm x 7.61mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 420NH 32A 1.15 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 420NH 32A 1.15 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 410NH 33A 0.7 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 410NH 33A 0.7 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 600NH 31A 1.1 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 600NH 31A 1.1 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 860NH 27A 1.6 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 860NH 27A 1.6 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 510NH 32A 0.75 MOHM TH
In Stock: 0
Manufacturer: TT Electronics/BI Magnetics
Description: FIXED IND 510NH 32A 0.75 MOHM TH
In Stock: 0