| Part Number | TPA032D02DCAR |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Type | Class D |
| Output Type | 2-Channel (Stereo) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 10W x 2 @ 4 Ohm |
| Voltage - Supply | 8 V ~ 14 V |
| Features | Depop, Differential Inputs, Mute, Shutdown, Thermal Protection |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Supplier Device Package | 48-HTSSOP |
| Package / Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) Exposed Pad |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC AMP AUDIO PWR 2.6W AB 24TSSOP
In Stock: 149
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC AMP AUDIO PWR 2.6W AB 24TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC AMP AUDIO PWR 2.6W AB 24TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC AMP AUDIO PWR 10W D 48TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC AMP AUDIO PWR 10W D 48TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC AMP AUDIO PWR 10W D 48TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC AMP AUDIO PWR 10W D 48TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC AMP AUDIO PWR 10W D 48TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC AMP AUDIO PWR 10W D 48TSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC AMP AUDIO PWR 10W D 48TSSOP
In Stock: 0