| Part Number | TL317CLP |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Output Configuration | Positive |
| Output Type | Adjustable |
| Number of Regulators | 1 |
| Voltage - Input (Max) | 38V |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.2V |
| Voltage - Output (Max) | 32V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Current - Output | 100mA |
| Current - Supply | - |
| PSRR | 65dB (120Hz) |
| Control Features | - |
| Protection Features | Over Current, Over Temperature |
| Operating Temperature | 0°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) |
| Supplier Device Package | TO-92-3 |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC PREC COMP ULTRA-FAST 8-SOIC
In Stock: 9975
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC PREC COMP ULTRA-FAST 8-SOIC
In Stock: 10000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC PREC COMP ULTRA-FAST 8-TSSOP
In Stock: 8000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC PREC COMP ULTRA-FAST 8-SOIC
In Stock: 5850
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC PREC COMP ULTRA-FAST 8-SOIC
In Stock: 0