| Part Number | LM34919CQTLEVM |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Power - Output | - |
| Voltage - Output | 3.3V |
| Current - Output | 600mA |
| Voltage - Input | 4.5 V ~ 24 V |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 1.5MHz |
| Board Type | Fully Populated |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Utilized IC / Part | LM34919C-Q1 |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC PWR DIST SWITCH SGL 6DSBGA
In Stock: 10000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC PWR DIST SWITCH SGL 6SMD
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: MODULE EVAL FOR LM34904
In Stock: 69
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC PWR DIST SWITCH SGL 6DSBGA
In Stock: 3750
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC PWR DIST SWITCH SGL 6SMD
In Stock: 9000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG LDO 12V 0.1A SOT23-5
In Stock: 10000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG LDO 12V 0.1A SOT23-5
In Stock: 3000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG LDO 15V 0.1A SOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC REG LDO 3.3V 0.1A SOT23-5
In Stock: 2000