| Part Number | LM34917AEVAL |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Main Purpose | DC/DC, Step Down |
| Outputs and Type | 1, Non-Isolated |
| Power - Output | - |
| Voltage - Output | 5V |
| Current - Output | 1A |
| Voltage - Input | 8 V ~ 33 V |
| Regulator Topology | Buck |
| Frequency - Switching | 1.5MHz |
| Board Type | Fully Populated |
| Supplied Contents | Board(s) |
| Utilized IC / Part | LM34917A |
Manufacturer: Texas Instruments
Description: BOARD DEMO LM3401
In Stock: 1
Manufacturer: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LM3401
In Stock: 19
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC LED DRVR CTRLR DIM 1A 8VSSOP
In Stock: 4000
Manufacturer: Texas Instruments
Description: IC LED DRVR CTRLR DIM 1A 8VSSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: BOARD DEMO FOR LM3402
In Stock: 4
Manufacturer: Texas Instruments
Description: BOARD EVALUATION FOR LM3402HV
In Stock: 0
Manufacturer: Texas Instruments
Description: EVAL BOARD FOR LM3402HV
In Stock: 2