| Part Number | 4515DO-SS5AI005GP |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Pressure Type | Vented Gauge |
| Operating Pressure | 0.18 PSI (1.25 kPa) |
| Output Type | I²C |
| Output | 14 b |
| Accuracy | ±0.25% |
| Voltage - Supply | 5V |
| Port Size | Male - 0.14" (3.56mm) Tube |
| Port Style | Barbed |
| Features | Temperature Compensated |
| Termination Style | PC Pin |
| Maximum Pressure | 10 PSI (68.95 kPa) |
| Operating Temperature | -10°C ~ 85°C |
| Package / Case | 8-DIP Module |
| Supplier Device Package | - |
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR PRESS GAUGE
In Stock: 262
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR PRESS GAUGE
In Stock: 85
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR PRESS GAUGE
In Stock: 22
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR PRESS GAUGE
In Stock: 34
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR PRESS GAUGE
In Stock: 25
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR PRESS GAUGE
In Stock: 26
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR PRESS DIFF 1.08PSI 8DIP
In Stock: 25
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR PRESS GAUGE
In Stock: 22
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR PRESS GAUGE 5" H2O 8DIP
In Stock: 18
Manufacturer: TE Connectivity Measurement Specialties
Description: SENSOR PRESS GAUGE 20" H2O 8DIP
In Stock: 16