| Part Number | 4-487545-2 |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Flat Flex Type | FFC |
| Connector Type | Housing for Female Contacts |
| Number of Positions | 45 |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 0.050" (1.27mm) |
| FFC, FCB Thickness | 0.05-0.08mm |
| Locking Feature | Latch Lock |
| Voltage Rating | 100V |
| Housing Material | Polyester |
| Features | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C |
| Material Flammability Rating | UL94 V-0 |
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: CONN FFC RCPT HSG 50POS 1.27MM
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: CONN FFC RCPT HSG 45POS 1.27MM
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: CONN FFC RCPT HSG 50POS 1.27MM
In Stock: 390
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: CONTACT FLAT FLEX SOCKET GOLD
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: CONN FFC VERT 50POS 1.27MM PCB
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: CONN FFC VERT 8POS 1.27MM PCB
In Stock: 2298
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: CONN FFC RCPT HSG 40POS 1.27MM
In Stock: 5456
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: CONN FFC RCPT HSG 44POS 1.27MM
In Stock: 0
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: CONN FFC RCPT HSG 40POS 1.27MM
In Stock: 3384
Manufacturer: TE Connectivity AMP Connectors
Description: CONN FFC RCPT HSG 44POS 1.27MM
In Stock: 0