Home Product Index Inductors, Coils, Chokes Fixed Inductors NLHV25T-R47J-PF
TDK Corporation NLHV25T-R47J-PF
Part Number
NLHV25T-R47J-PF
Manufacturer
TDK Corporation
Description
FIXED IND 470NH 350MA 830 MOHM
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Fixed Inductors
TDK Corporation
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberNLHV25T-R47J-PF
Part StatusObsolete
TypeWirewound
Material - Core-
Inductance470nH
Tolerance±5%
Current Rating350mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)830 mOhm Max
Q @ Freq40 @ 25.2MHz
Frequency - Self Resonant350MHz
Ratings-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test25.2MHz
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.071" (1.80mm)