Home Product Index Connectors, Interconnects Barrel - Audio Connectors 35RAPC3BH3
Switchcraft Inc. 35RAPC3BH3
Part Number
35RAPC3BH3
Description
CONN JACK STEREO 3.5MM R/A
Switchcraft, Inc.
In Stock 240 pcs
    3.02000/pcs
  • 10 pcs
    2.43800/pcs
Product Parameter
Part Number35RAPC3BH3
GenderFemale
Signal LinesStereo
Industry Recognized Mating Diameter3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone
Actual Diameter0.142" (3.60mm)