Home Product Index Connectors, Interconnects Barrel - Audio Connectors 35RAPC2BV4
Switchcraft Inc. 35RAPC2BV4
Part Number
35RAPC2BV4
Description
CONN JACK STEREO 3.5MM R/A
Switchcraft, Inc.
    1.24000/pcs
  • 10 pcs
    0.94850/pcs
Product Parameter
Part Number35RAPC2BV4
GenderFemale
Signal LinesStereo
Industry Recognized Mating Diameter3.50mm (0.141", 1/8", Mini Plug) - Headphone
Actual Diameter0.142" (3.60mm)