Home Product Index Filters Common Mode Chokes UU10LFNP-B682
Sumida America Components Inc. UU10LFNP-B682
Part Number
UU10LFNP-B682
Description
CMC 6.8MH 430MA 2LN TH
Sumida Corporation
In Stock 202 pcs
    3.23000/pcs
  • 10 pcs
    2.93750/pcs
  • 100 pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberUU10LFNP-B682
Impedance @ Frequency-
Inductance @ Frequency6.8mH @ 1kHz
Current Rating (Max)430mA
DC Resistance (DCR) (Max)1.26 Ohm
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.728" L x 0.669" W (18.50mm x 17.00mm)
Height (Max)0.906" (23.00mm)