Home Product Index Filters Common Mode Chokes UU10LFNP-B223
Sumida America Components Inc. UU10LFNP-B223
Part Number
UU10LFNP-B223
Manufacturer
Sumida America Components Inc.
Description
CMC 22MH 250MA 2LN TH
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Common Mode Chokes
Sumida Corporation
Sumida Corporation
Product Parameter
Part NumberUU10LFNP-B223
Part StatusActive
Filter TypePower Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency-
Inductance @ Frequency22mH @ 1kHz
Current Rating (Max)250mA
DC Resistance (DCR) (Max)3.64 Ohm
Voltage Rating - DC-
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension0.728" L x 0.669" W (18.50mm x 17.00mm)
Height (Max)0.906" (23.00mm)