Home Product Index Cables, Wires - Management Cable Ties and Cable Lacing PLST50SC-D30
Panduit Corp PLST50SC-D30
Part Number
PLST50SC-D30
Manufacturer
Panduit Corp
Description
TIE STUD MOUNT STD HS BLK 8.1"
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Cable Ties and Cable Lacing
Panduit Corp
    0.15869/pcs
  • 500 pcs
Product Parameter
Part NumberPLST50SC-D30
Part StatusActive
Wire/Cable Tie TypeStandard, Locking
Bundle Diameter1.97" (50.00mm)
Length0.679' (207.00mm, 8.15")
Width0.190" (4.83mm)