| Part Number | PZU6.2DB2,115 |
|---|---|
| Part Status | Obsolete |
| Configuration | 2 Independent |
| Voltage - Zener (Nom) (Vz) | 6.2V |
| Tolerance | ±2% |
| Power - Max | 250mW |
| Impedance (Max) (Zzt) | 30 Ohm |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 500nA @ 3V |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 900mV @ 10mA |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353 |
| Supplier Device Package | 5-TSSOP |
Manufacturer: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 6.2V 310MW SOD323F
In Stock: 0
Manufacturer: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 6.2V 310MW SOD323F
In Stock: 3000
Manufacturer: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 6.2V 320MW SOD323
In Stock: 0
Manufacturer: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 6.2V 310MW SOD323F
In Stock: 0
Manufacturer: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 6.2V 320MW SOD323
In Stock: 0
Manufacturer: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 6.2V 250MW SOD882
In Stock: 0
Manufacturer: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 6.2V 310MW SOD323F
In Stock: 0
Manufacturer: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 6.2V 320MW SOD323
In Stock: 0
Manufacturer: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 6.2V 320MW SOD323
In Stock: 0
Manufacturer: Nexperia USA Inc.
Description: DIODE ZENER 6.2V 250MW SOD882
In Stock: 0