Home Product Index Filters Common Mode Chokes DLP0QSN600HL2D
Murata Electronics North America DLP0QSN600HL2D
Part Number
DLP0QSN600HL2D
Manufacturer
Murata Electronics North America
Description
CMC 50MA 2LN 60 OHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Common Mode Chokes
  • 1 pcs
Total:0Unit Price:
0
Target price:
Quantity:
Product Parameter
Part NumberDLP0QSN600HL2D
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency60 Ohm @ 100MHz
Inductance @ Frequency-
Current Rating (Max)50mA
DC Resistance (DCR) (Max)3.8 Ohm (Typ)
Voltage Rating - DC5V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.026" L x 0.020" W (0.65mm x 0.50mm)
Height (Max)0.014" (0.35mm)