Home Product Index Filters Common Mode Chokes DLP0QSA150HL2D
Murata Electronics North America DLP0QSA150HL2D
Part Number
DLP0QSA150HL2D
Manufacturer
Murata Electronics North America
Description
CMC 100MA 2LN 15 OHM SMD
Lead Free Status / RoHS Status
Lead free / RoHS Compliant
Family
Common Mode Chokes
Product Parameter
Part NumberDLP0QSA150HL2D
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency15 Ohm @ 100MHz
Inductance @ Frequency-
Current Rating (Max)100mA
DC Resistance (DCR) (Max)1 Ohm
Voltage Rating - DC5V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Approvals-
Features-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.026" L x 0.020" W (0.65mm x 0.50mm)
Height (Max)0.014" (0.35mm)