| Part Number | 0293100.MXJ |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Fuse Type | Automotive |
| Current Rating | 100A |
| Voltage Rating - AC | - |
| Voltage Rating - DC | 32V |
| Response Time | Slow |
| Package / Case | Auto Link |
| Mounting Type | Holder |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | - |
| Melting I²t | - |
| Approvals | - |
| Operating Temperature | - |
| Color | Blue |
| Size / Dimension | 0.670" L x 0.520" W x 1.059" H (17.00mm x 13.20mm x 26.90mm) |
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .022-.034 PRESSFIT
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .022-.034 PRESSFIT
In Stock: 0
Manufacturer: Mill-Max Manufacturing Corp.
Description: CONN PIN RCPT .022-.034 PRESSFIT
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE AUTO 20A 32VDC AUTO LINK
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE AUTO 30A 32VDC AUTO LINK
In Stock: 0