| Part Number | 0219002.MXAF5P |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Fuse Type | Cartridge, Glass |
| Current Rating | 2A |
| Voltage Rating - AC | 250V |
| Voltage Rating - DC | - |
| Response Time | Slow |
| Package / Case | 5mm x 20mm |
| Mounting Type | Holder |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage | 150A |
| Melting I²t | 92.705 |
| Approvals | CCC, CE, CSA, PSE, SEMKO, UL, VDE |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Color | - |
| Size / Dimension | 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm) |
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM
In Stock: 1000
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM
In Stock: 0
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Description: FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM
In Stock: 0