| Part Number | LTC6752HMS8-2#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | General Purpose |
| Number of Elements | 1 |
| Output Type | CMOS |
| Voltage - Supply, Single/Dual (±) | 2.45 V ~ 5.25 V |
| Voltage - Input Offset (Max) | 5.5mV @ 5V |
| Current - Input Bias (Max) | 1.6µA @ 5V |
| Current - Output (Typ) | 19mA @ 5V |
| Current - Quiescent (Max) | 2.65mA |
| CMRR, PSRR (Typ) | - |
| Propagation Delay (Max) | 5.3ns |
| Hysteresis | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Package / Case | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 8-MSOP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMPARATOR 280MHZ 8MSOP
In Stock: 1788
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMPARATOR 280MHZ 8MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMP R-R CMOS 280MHZ TSOT23-5
In Stock: 500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMP R-R CMOS 280MHZ TSOT23-5
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMP R-R CMOS 280MHZ SC70-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMP R-R CMOS 280MHZ SC70-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMP R-R CMOS 280MHZ SC70-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMP R-R CMOS 280MHZ SC70-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMPARATOR 280MHZ 12QFN
In Stock: 252
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC COMPARATOR 280MHZ 12QFN
In Stock: 0