| Part Number | LTC3816EFE#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Applications | Controller, Intel IMVP-6, IMVP-6.5™ |
| Voltage - Input | 4.5 V ~ 36 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output | 0.013 V ~ 1.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 38-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 38-TSSOP-EP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK TSOT23-6
In Stock: 500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK TSOT23-6
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 28SSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 32QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR BUCK 32QFN
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR FLYBACK TSOT23-6
In Stock: 500
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC REG CTRLR FLYBACK TSOT23-6
In Stock: 0