| Part Number | LTC2995CUD#TRPBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Function | Temp Monitoring System (Sensor) |
| Sensor Type | Internal and External |
| Sensing Temperature | 0°C ~ 70°C, -40°C ~ 125°C |
| Accuracy | ±2°C Local(Max), ±1.5°C Remote(Max) |
| Topology | Comparator, Voltage Reference |
| Output Type | Analog Voltage |
| Output Alarm | Yes |
| Output Fan | No |
| Voltage - Supply | 2.25 V ~ 5.5 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-WFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 20-QFN (3x3) |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TEMP/VOLT/CUR MONITOR 10MSOP
In Stock: 555
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TEMP/VOLT/CUR MONITOR 10MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TEMP/VOLT/CUR MONITOR 10MSOP
In Stock: 2991
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TEMP/VOLT/CUR MONITOR 10MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MONITOR OCTAL 16-MSOP
In Stock: 1858
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MONITOR OCTAL 16MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MONITOR OCTAL 16MSOP
In Stock: 2005
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC MONITOR OCTAL 16MSOP
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TEMP SENSOR VOLT MNTR 20QFN
In Stock: 121
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC TEMP SENSOR VOLT MNTR 20QFN
In Stock: 0