| Part Number | LTC1545CG |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Type | Transceiver |
| Protocol | Multiprotocol |
| Number of Drivers/Receivers | 5/3 |
| Duplex | Full |
| Receiver Hysteresis | 15mV |
| Data Rate | - |
| Voltage - Supply | 4.75 V ~ 5.25 V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 36-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 36-SSOP |
Manufacturer: Linear Technology
Description: BOOK LINEAR TECH APPS 1997 VOL 3
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: LED 7-SEG 3DIGIT BLUE 0.28 CA
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: LED 7-SEG .276" DIGIT RED CA
In Stock: 0
Manufacturer: Lite-On Inc.
Description: LED 7-SEG 3DIGIT RED 0.28" CA
In Stock: 0