| Part Number | LTC1530CS8-2.8#PBF |
|---|---|
| Part Status | Active |
| Applications | Controller, Intel Pentium® II, AMD-K6®-2 |
| Voltage - Input | 3.75 V ~ 13.2 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Voltage - Output | 2.8V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR SYNC ADJ 8-SOIC
In Stock: 10
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR SYNC ADJ 8-SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR SYNC 1.9V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR SYNC 2.5V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR SYNC 2.5V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR SYNC 2.8V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR SYNC 3.3V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR SYNC 3.3V 8SOIC
In Stock: 0
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR SYNC ADJ 8-SOIC
In Stock: 290
Manufacturer: Linear Technology
Description: IC SW REG CNTRLR SYNC ADJ 8-SOIC
In Stock: 0